fbpx

Kontserdisari „Klassikatähed” Triinu Piirsalu (viiul) ja Toomas Oskar Kahur (tuuba)

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Kontserdisari „Klassikatähed” Triinu Piirsalu (viiul) ja Toomas Oskar Kahur (tuuba)

🎵 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐝𝐢𝐬𝐚𝐫𝐢 „𝐊𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢𝐤𝐚𝐭𝐚̈𝐡𝐞𝐝” 𝐓𝐫𝐢𝐢𝐧𝐮 𝐏𝐢𝐢𝐫𝐬𝐚𝐥𝐮 (𝐯𝐢𝐢𝐮𝐥🎻) 𝐣𝐚 𝐓𝐨𝐨𝐦𝐚𝐬 𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 𝐊𝐚𝐡𝐮𝐫 (𝐭𝐮𝐮𝐛𝐚) 𝐉𝐨𝐨𝐬𝐞𝐩 𝐀𝐚𝐯𝐢𝐤𝐮 𝐧𝐢𝐦𝐞𝐥𝐢𝐬𝐞𝐬 𝐊𝐔𝐑𝐄𝐒𝐒𝐀𝐀𝐑𝐄 𝐌𝐔𝐔𝐒𝐈𝐊𝐀𝐊𝐎𝐎𝐋𝐈𝐒 𝟐𝟔. 𝐬𝐞𝐩𝐭𝐞𝐦𝐛𝐫𝐢𝐥 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝟏𝟔.𝟎𝟎

Klassikatähed Triinu Piirsalu ja Toomas Oskar Kahur astuvad pärast tihedat kontserdisuve lavale, rõõmustavad publikut, inspireerivad toetajaid ning iseend. Kontserdikava pakub nii virtuoosset tulevärki kui ka unustamatuid meloodiaid. Noori saadab rohketel konkurssidel parima kontsertmeistri tunnustusega pärjatud pianist Lea Leiten.

🎼 𝐓𝐫𝐢𝐢𝐧𝐮 𝐏𝐢𝐢𝐫𝐬𝐚𝐥𝐮 kiidab viiuli kõla võimaluste mitmekülgsust. “Viiulist saab välja võluda nii erinevaid värve. Ja tal on palju erinevaid kaaslasi, kellega kokku kõlada,” leiab Triinu. Oma eesmärkide poole liikumisel peab Triinu tähtsaks järjekindlus – et siht püsiks silme ees. Oluline pole üksnes ise hea mängija olla, vaid osata oma ansamblipartnereid kuulata ja nendega arvestada. Just kammeransamblites mängimine on seni Triinule kõige ehedamaid emotsioone pakkunud.

Triinu on pälvinud konkurssidel rea auhindu: Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivalil Tartus aastatel 2014 ja 2016 – laureaaditiitel, 2018 laureaaditiitel ja eripreemia silmapaistva virtuoossuse eest; Stockholmi rahvusvahelisel noorte muusikute konkursil 2014. aastal teine preemia. Samal aastal esimene preemia konkursil “Noor Instrumentalist”. 2017 aastal teine preemia Riias toimunud rahvusvahelisel Dombrovski nimelisel keelpillikonkursil. Triinu on saanud tunde Petru Munteanu, Jan Repko, Stanislav Pronini, Eva Bindere, Detlef Hahni, Alf Richard Kraggerudi, Marko Yloneni jt juhendamisel. Ta on osalenud Järvi Akadeemia suvekursusel, Astona suvekursusel ning “Allegro Vivo” festivalil ja suvekursusel Austrias. Viimased olulisemad ülesastumised: F. Mendelssohni viiulikontsert koos Virumaa kammerorkestriga, september 2018; M. Bruchi viiulikontsert Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestriga, detsember 2018; osalemine traditsioonilistel Kivimäe virtuooside kontsertidel Tallinna kammerorkestri ees 2015, 2016, 2017 ja 2018; osalemine Mati Kuulbergi autorikontserdil jt.

🎼 𝐓𝐨𝐨𝐦𝐚𝐬 𝐎𝐬𝐤𝐚𝐫 𝐊𝐚𝐡𝐮𝐫 mängib Nõmme muusikakooli sümfooniaorkestris ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri koosseisudes, samuti vaskpillikvintetis Tuulisbrass. Toomas Oskari arvates on tuuba äge pill, orkestri tagareas helkivate vaskpillide hulgas kõige imposantsema väljanägemise ja mahlakama heliga. Esimesena tuubamängijana ” Klassikatähtedes” loodab Toomas Oskar tõestada, et tuuba on soolopillina igati tõsiseltvõetav instrument, millele on kirjutatud põnevat repertuaari ja et seda võivad õppida nii lapsed kui täiskasvanud.

Konkursivõitudest on tal ette näidata kohad Eesti keskastme muusikakoolide vahelisel puhk- ja löökpillimängijate konkursil (I koht 2019 ja III koht 2018) ja konkursil Parim Noor Instrumentalist (I koht ja eripreemia vabariiklikus ja I koht ja Grand Prix piirkondlikus voorus 2019 ja II koht vabariiklikus ja III koht piirkondlikus voorus 2017). Ta on osa võtnud ka Alexandru Corlani, Roland Kremi ja Esa Tapani meistrikursustest.

𝐊𝐚𝐯𝐚𝐬: 𝐁𝐚𝐜𝐡, 𝐁𝐞𝐞𝐭𝐡𝐨𝐯𝐞𝐧, 𝐄𝐫𝐧𝐬𝐭, 𝐅. 𝐒𝐭𝐫𝐚𝐮𝐬𝐬, 𝐒𝐚𝐢𝐧𝐭-𝐒𝐚𝐞̈𝐧𝐬, 𝐋𝐞𝐦𝐛𝐚, 𝐌𝐚̈𝐠𝐢, 𝐏𝐢𝐚𝐳𝐳𝐨𝐥𝐥𝐚

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Koduleht: www.kultuurivara.ee
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus
Facebook: Kontserdisari “Klassikatähed”

september 26 2021

Details

Date: 26. september, 2021
Time: 16:00 - 17:00
Cost: 4€ – 8€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare muusikakool

Komandandi 9
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website