fbpx

Klassikatäht 2020. Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Valle-Rasmus Roots (tšello) kontsert

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Klassikatäht 2020. Tähe-Lee Liiv (klaver) ja Valle-Rasmus Roots (tšello) kontsert

Kontsert pidi esialgu toimuma 4. veebruaril ära, aga jäi ära artisti haigestumise tõttu. Kontsert toimub 19. aprillil 2022.
𝐊𝐮𝐫𝐞𝐬𝐬𝐚𝐚𝐫𝐞 𝐤𝐮𝐥𝐭𝐮𝐮𝐫𝐢𝐤𝐞𝐬𝐤𝐮𝐬𝐞𝐬 19. aprillil 𝐤𝐞𝐥𝐥 𝟏𝟗.𝟎𝟎 𝐊𝐥𝐚𝐬𝐬𝐢𝐤𝐚𝐭𝐚̈𝐡𝐭 𝟐𝟎𝟐𝟎. 𝐓𝐚̈𝐡𝐞-𝐋𝐞𝐞 𝐋𝐢𝐢𝐯 (𝐤𝐥𝐚𝐯𝐞𝐫) 𝐣𝐚 𝐕𝐚𝐥𝐥𝐞- 𝐑𝐚𝐬𝐦𝐮𝐬 𝐑𝐨𝐨𝐭𝐬 (𝐭𝐬̌𝐞𝐥𝐥𝐨) 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐭.
𝐓𝐚̈𝐡𝐞-𝐋𝐞𝐞 𝐋𝐢𝐢𝐯 on noor pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodu- kui ka välismaal. Ta õpib Tallinna Muusikakeskkoolis (Marrit Gerretz-Traksmanni juures), Eesti Muusikaa- ja Teatriakadeemias (Ivari Ilja juures), Sibeliuse Akadeemias (Hui-Ying Lui-Tawaststjerna juures) ja Itaalias, Accademia Perosis (Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee seni suurimateks saavutusteks on Eesti pianistide konkursi (2019) ning Eesti Televisiooni telekonkursi „Klassikatähed“ (2020) võit; mõlemal konkursil oli ta noorim osaleja.
Tähe-Lee Liiv on võitnud olulisi auhindu mitmel rahvusvahelisel konkursil.
Tähe-Lee: „Olen kolmanda põlvkonna pianist meie peres. Olen pühendunud muusikale ja selle kõrvalt uudishimulik elu suhtes. Ma õpin kolmes eri riigis ja naudin reisimist. Olen käinud ka kunstikoolis ja olen kirglik maalija. Hiljuti on mul tekkinud suurem huvi kirjanduse ja teatri vastu. Mind inspireerivad raamatud, kunst ja inimesed.“
𝐕𝐚𝐥𝐥𝐞- 𝐑𝐚𝐬𝐦𝐮𝐬 𝐑𝐨𝐨𝐭𝐬 alustas tšelloõpinguid Mart Laasi tšelloklassis 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2013. aastal M. Laasi ning prof. Henry-David Varema klassis. 2017. lõpetas ta cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe prof. Varema tšelloklassis. Hetkel jätkab ta samas magistriõpinguid. Bakalaureuseõpingute jooksul Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tema õppejõududeks olnud prof. Varema ja prof. Marko Ylönen. Õppeaastal 2015/2016 õppis Valle-Rasmus ERASMUS+ üliõpilasvahetusprogrammi raames Berliinis, Universität der Künste’s prof. Wolfgang Boettcher’i tšelloklassis. Õppeaastal 2017/2018 õppis ta Sibeliuse nimelises Akadeemias Helsinkis prof. Marko Ylöneni tšelloklassis. Valle-Rasmus on osutunud edukaks osavõtjaks mitmetel konkurssidel. Tema hiljutisim saavutus on I preemia Balti Keelpillimängijate Konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Ta on Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivali laureaat (2011 ja 2013). Koos pianist Auli Lonksiga saavutas ta 2015. aastal kammermuusikakonkursil In Corpore laureaaditiitli. Ta on Yamaha stipendiumikonkursi võitja (2016). Samuti on ta korduvalt soleerinud Tallinna Kammerorkestriga, TMKK Sümfooniaorkestriga, Baden-Badeni Filharmoonia Orkestriga, EMTA Sümfooniaorkestriga ning Pärnu Linnaorkestriga.
Valle-Rasmus Roots on osalenud mitmetel kursustel ja meistrikursustel väljapaistvate tšellistide juhendamisel (näiteks D. Geringas, W. Boettcher, N. Jones, M. Ylonen, F. Gouton).
Kontserdil kavas: Fauré. Greig, Ravel, Piatti
Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebooki üritus: Klassikatäht 2020
aprill 19 2022

Details

Date: 19. aprill, 2022
Time: 19:00 - 20:00
Cost: 4€ – 10€
Üritus Categories: ,

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website