fbpx

Kirke Karja, Raimond Mägi, Karl-Juhan Laanesaar / MP Kuressaare kultuurikeskuses

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Kirke Karja, Raimond Mägi, Karl-Juhan Laanesaar / MP Kuressaare kultuurikeskuses

Kirke Karja (klaver), Raimond Mägi (kontrabassi) & Karl-Juhan Laanesaar (löökpillid) astuvad Muusikapäeval, 1. oktoobril üles Kuressaare kultuurikeskuses kell 17.00.

Ansambel esitab töötlusi Eino Tambergi loomingust: kavas on rekompositsioonid näiteks Partiitast, Viiulikontserdist ja Concerto Grossost. Kuna käesoleval aastal täitub ka 100 aastat Voldemar Panso sünnist, tuleb esitusele tõlgendus Pansole pühendatud 1. sümfooniast. Selle sümfoonia viimases osas kõlab ka rahvaviis “Suure tamme laul”, mida Panso väga armastas ning kasutas ka ühes oma Tammsaare-lavastuses. Kirke, Raimond ja Karl-Juhan on erinevates originaalloomingut viljelevates ansamblites koos musitseerinud ligi kümme aastat. Neid ühendab huvi värskete kõlade otsimise vastu ning omanäoline mängustiil.

Sissepääs TASUTA!

***

MUUSIKAPÄEVAST

Meid igapäevaselt ümbritsevate helide sekka pole raske sihitult eksida. Niisama lihtne on neid võtta enesestmõistetavalt, märkamata rikkust, mida kõlade maailmal tegelikult on pakkuda. 1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Ellu kutsutud selleks, et märgata, kuulata ja väärtustada. Muusika roll me igapäevaelus on märkimisväärne. Kas oled seda tähele pannud?

Muusikapäeval teeme muusikale kummarduse. Kutsume sind kaasa! Tule tähista muusikapäeva just nii nagu sina soovid seda teha. Loe lähemat 👉 Minu Muusikapäev

#kuula #muusikapäev

***

Muusikapäeva üle-eestiline tasuta kontsertide programm on maailmas ainulaadne laiaulatuslik hea tahte projekt, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning kõik sündmused on publikule tasuta.

Õhtu võtab kokku Muusikapreemiate tseremoonia, kus Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustavad möödnud aasta silmapaistvamaid muusikategelasi.

Muusikapäeva algatas 1975. aastal legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin. Tasuta kontsertide päevaga tähistatakse muusikapäeva Eestis 2013. aastast.

Hea kontserdi külastaja, palume üritusele tulles kinni pidada kõigist Terviseameti ja Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud turvanõuetest ja käitumisreeglitest! Nõuded leiab Terviseameti kodulehelt terviseamet.ee. Palume publikul hoida distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi ning haigena koju jääda. Aitäh!

oktoober 01 2020

Details

Date: 1. oktoober, 2020
Time: 17:00 - 18:00
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website