fbpx

JÕULUOOTUS / ansambliga “Noorkuu”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

JÕULUOOTUS / ansambliga “Noorkuu”

1. advendiga algab jõuluaeg

Imede ja päkapikkude ootamise aeg, ettevalmistuste, üllatuste ja paastu aeg.

Tähistame seda 2. detsembril Kuressaare keskväljakul ja Laurentiuse kirikus.

17.00 ansambel Noorkuu kontsert “Jõuluootus” Laurentiuse kirikus.

18.00 Jõulukuuse küünalde süütamine ja advenditule jagamine:

Esinevad Kuressaare Muusikakooli solistid, Ida-Niidu lasteaja Mesimummu rühma lapsed, Võimlemisklubi Pärl Roosinuppude rühm ka rahvatantsurühm Öieti.

Sõna saab Madis Kallas. Advendituld õnnistab Anti Toplaan.

 

Vokaalansambel Noorkuu loodi 1996. aasta detsembris Tartus. Algsesse koosseisu, mis oli trio (Rumal Noorkuu), kuulusid Martti Meumers, Rein Kahro ja Henrik Raave. 1999. aastal muutus ansambel kvintetiks ja on seda tänaseni Noorkuu nime all. Mõned liikmed on küll vahetunud, kuid oma muusikastiililt on jäädud samaks. Tegemist on pop-jazz a capella grupiga, kelle repertuaaris on peamiselt nii eesti- kui välismaiste poplugude töötlused, eesti hittlood läbi aegade ning osaliselta ka omaloomingut. Bänd on välja andnud kokku 11 albumit.

Noorkuu jaoks on jõulukontserdid oma pika tegutsemisaja juures saanud vaieldamatult traditsiooniks. Mitmehäälne vokaal ning jõulud  sobivad ideaalselt kokku.
Kontserdil kuuleb lisaks traditsioonilistele jõululauludele a capella võtmes veel  artistide tuntumaid laule. Uue kuue on leidnud mitmed menuhitid.

Noorkuu – Rein Kahro (vokaal), Martti Meumers (vokaal), Märt Murrik (vokaal), Remi Teras (vokaal) ja Jakko Maltis (vokaal ja klahvpillid)
Üks asi on selge – päris kindlasti on see seotud mehepoegadega, kes näinud ilmavalgust Taaralinnas ja end Noorkuuks nimetavad.
Tänane isikkoosseis – Martti Meumers, Rein Kahro, Jakko Malttis, Remi Teras ja Märt Murrik väidavad, et vokaalmuusika piirid on absoluutselt lõputud ning kõigi eelpool mainitud artistide ja heliloojate loomingu mahutamine ühte 60-minutilisse kontsertprogrammi ei ole mingi probleem.

Soovime kontserdiga pakkuda saabuvate pühade hõngu kõige ehedamas muusikalises võtmes ja ootame teid väga kontserdile!

detsember 02 2018

Details

Date: 2. detsember, 2018
Time: 17:00 - 18:00
Cost: 5€

Venue

Kuressaare Laurentiuse kirik

Tallinna 13
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Phone:

453 6560

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website