fbpx

Alvar Tiisler (bariton) ja Kadri Toomoja (klaver) Kuressaare Raekojas

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Alvar Tiisler (bariton) ja Kadri Toomoja (klaver) Kuressaare Raekojas

Alvar Tiisler (bariton) ja Kadri Toomoja (klaver) kontsert Kuressaare Raekojas pühapäeval, 3. oktoobril kell 16.00

Alvar Tiisler alustas lauljateed Rahvusooper Estonia poistekooris. Ta on üles astunud nii solistina kui ka eri koosseisudes etenduste ning suurvormide ettekannetel. Tiisler on soleerinud Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Jaapanis, Iisraelis, Venemaal ja pea kogu Euroopas. Igapäevaselt töötab ta Eesti Televisiooni spordikommentaatorina. Käesoleva kontserdi kava on ta kokku pannud koos lähedase loomingulise partneri Kadri Toomojaga. Kõlavad aariad baroksetest suurvormidest kuni romantiliste ooperiteni.

Tavapäraselt alustavad klassikalise muusika artistid muusikaõpinguid väga varases nooruses. Ehkki lapsena poistekooris laulmine on kindlasti mõjutanud Alvari teekonda muusikas, on ta klassikalise muusika artistina olnud pigem hiline ärkaja, oma rada pidi käija, ja just seetõttu on kindlasti väga põnev kuulata tema mõtteid muusikast, selle juurde jõudmisest, seostest igapäevaelu ja tööga; õige tasakaalu leidmisest, mis on tihti võtmeküsimus igasuguse muusika esitamisel.

Alvari baritonihääle koolitas välja itaallasest lauluõpetaja Paolo di Napoli, kelle nimekamad õpilased esinevad Metropolitan Operas.

Menukas ooperilavastuses“Mees La Manchast” esines Alvar paarkümmend korda. Rohkem teletöö kõrvalt lihtsalt ei jõua. Nagu tippsportlane, ajastab temagi muusikalise tippvormi tähtsateks esinemisteks, kolm korda aastas. Siis võtab ette mõne endale põnevana tunduva projekti.

Kontserdile järgneb ajakirjanik Tõnis Kipperi vestlus muusikutega.

Valitsuse nõudel on igal täisealisel kontserdikülastajal kohustus esitada tõend vaktsineerimiskuuri läbimise, COVID-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus
Facebooki üritus

oktoober 03 2021

Details

Date: 3. oktoober, 2021
Time: 16:00 - 17:30
Cost: 4€ – 8€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare Raekoda

Tallinna 2
Kuressaare, 93819 Eesti

+ Google Map

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website