fbpx

Advendikontsert “HELISEB VÄLJADEL”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Advendikontsert “HELISEB VÄLJADEL”

♬ Advendikontsert “Heliseb väljadel”♬

❄️ Kuressaare Laurentiuse kirikus
1. detsembril kell 17.00

Jõulud on imeline aeg, mil muusika, lumekargus, hingesoojus ning harras meeleolu moodustavad sõnulseletamatu maagilise tunde. Hanna-Liina Võsa ja Heldur Harry Põlda kontserdil saab kuulda nii tuntud jõulumeloodiaid kui ka lihtsalt kauni tekstiga laule, mis puudutavad ja annavad hingejõudu ✨

🎄 Kuusetulede süütamine Kuressaare keskväljakul
1. detsembril kell 18.00

Pärast kontserti kohtume Kuressaare keskväljakul, kus kell 18.00 süütame jõulukuusel küünlad ja jagame advendituld ✨

***

Hanna-Liina Võsa esimesed ülesastumised olid ETV tütarlastekooris, millega esines paljudes Euroopa riikides ja kaugemalgi. Koor osales mitmes Eesti televisiooni avastuslikus lastesaates ja muusikasaadetes.
Solistina astus Võsa üles 1997. aasta lauluvõistlusel “Kaks takti ette”, millel ta pälvis publikulemmiku tiitli.
Esimesteks rollideks professionaalsel teatrilaval olid Tuptimi osa muusikalis “Kuningas ja mina” (Tallinna linnahall, 1998) ja Audrey muusikalis “Väike õuduste pood” (Eesti Draamateater, 2001). Hiljem on Võsa osalenud paljudes muusikalides, neist olulisimad “Hüljatud” (Cosette), “Hull sinu järele”(Polly), “West Side lugu” (Maria) ja “Ooperifantoom”(Christine).
Kevadel 2009 debüteeris Võsa rahvusooperi Estonia laval Elizana muusikalis “Minu veetlev leedi”. Järgnevail aastail mängis ta Vanemuise muusikalis “Mary Poppins” (jagades peaosa Nele-Liis vaiksooga), Estonia muusikalis “Mees La Manchast” (Aldonza), operetis “Savoy ball” (Daisy) ning Nuku- ja Noorsooteatri muusikalis “Libahunt” (Mari).

Hanna-Liina Võsa seni suurim ja pikaajalisem töö on olnud USA-s lavastatud muusikali „Grease” ringreisiversioon, mille peategelase Sandy osa laulis Võsa paari aasta jooksul USA-s ja Aasias. Veel kuuluvad USAs tema mängitud muusikalirollide hulka Lori Beth (Williamsi „Happy Days“), Serra (Lai „Angels“) ja Anne (Hermani „La Cage aux Folles“). Võsa on osalenud ka Helsingi Linnateatris lavastatud muusikalis “Hairspray” (Penny) ning Soomes ka muusikalis “Ooperifantoom” (Christine) Soome Rahvusooperi laval (2015) ning muusikalis “Sugar ehk džässis ainult tüdrukud” (Tampere Linnateater, 2015).Hanna-Liina Võsa mängis USA telekanalil näidatavas NBC sarjas «Seaduse nimel: seksuaalkuritegude uurimisüksus» («Law and Order: Special Victims Unit») Bulgaariast illegaalselt USA-sse toodud rasedat neidu, kes kavatseb oma vastsündinu maha müüa.
2013. aasta kevadel osales ta heategevusliku paroodiavõistluse “Su nägu kõlab tuttavalt” esimesel hooajal TV3 ekraanil, kus ta oli esimese saate võitja. Sari oli 2013. aasta kevade vaadatuim telesari.

Heldur Harry Põlda on 2015. aastal lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Ta on olnud Rahvusooper Estonia Poistekoori pikaaegne solist ja tunnustatud poiss-sopran erinevates muusikalistes projektides. Praegu õpib ta klassikalist laulu mainekas Guidhall School of Music & Drama’s.
Heldur Harry Põlda on laulnud ühendkooride solistina XXV üldlaulupeol ( Aare Kruusimäe „Maailma avastamine”); 2011. aasta suvel esines ta koos helilooja Arvo Pärdiga Vatikanis paavst Benedictus XVI-le (Arvo Pärt „Vater Unser”). 2019. aasta suvel etenduvas Rahvusooper Estonia muusikalis West Side Story (lavastaja Georg Malvius) on Heldur Harry Põlda Tony osatäitja.

 

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2019/2020 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus

detsember 01 2019

Details

Date: 1. detsember, 2019
Time: 17:00 - 18:00
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare Laurentiuse kirik

Tallinna 13
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Phone:

453 6560

Visit Venue Website