fbpx

Oreli “Aastalõpukontsert”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Oreli “Aastalõpukontsert”

31.detsembril kell 21.00 toimub Kuressaare Laurentiuse kirikus “Aastalõpukontsert”

Aastavahetuseni on jäänud veel vaid loetud loetud tunnid. Hetk mõtiskluseks ja tagsivaateks aastale….. Kaunil orelimuusikal on hinge rahustav ja südant raviv toime, mis on praegusel keerulisel ajal eriti tähtis meie elus. Suurepärane võimalus luua hingepaitav mälestus, millele aitab kaasa imeilus orelikontsert aastalõputundidel.

2017.a. oktoobrist sai alguse kaunis kontserdisari – läbi aasta hakkasid toimuma igakuised (suviti iga nädalased) orelikontserdid Kuressaare 2013.a renoveeritud Saueri orelil.

Itaaliast pärit organist Edoardo Narbona oli ka varasemalt esinenud nii Kuressaare kui ka teistel Saaremaa orelitel, kuid pidas seda äärmiselt oluliseks, et nii kaunis linnas nagu Kuressaare kõlaksid orelihelid linnarahva ja külaliste rõõmuks regulaarselt läbi aasta.

Edoardo Narbona on lõpetanud G.Verdi nimelise Torino Konservatooriumi oreli, kompositsiooni ning orkestridirigeerimise erialadel. Ta on muusikadidaktika magister ja omab klavessiini lisaeriala diplomit. Tema lai muusikaline silmaring ja sügav pühendumus teevad temast kõrgelt hinnatud orelimeistri. Edoardo tunneb süvitsi barokk – ja renessassmuusikat, seda nii orelil kui ka klavessiinil.

Dirigendina on ta juhatanud väga erineva ettevalimistusega noorte-,kammer-, ja sümfooniaorkestreid nii Euroopa kontserdilavadel kui ka ooperiteatrites. Praegu töötab Läänesaarte Kammerorkestri ja Kuressaare muusikakooli sümfoniettorestri dirigendina.

2017. aastal pälvis Edoardo Narbona Kuressaare Kaunite Kunstide preemia ja pärjati Eesti Kultuurkapitali Saaremaa Kultuuripärli tiitliga uue energia loomise eest Saare maakonna kultuuriruumis

Kontserdi pikkus ligikaudu 40 minutit

Aastalõpukontserdil kuulete:

OLARI VIIKHOLMi, bass/bariton
EDOARDO NARBONAt, orel

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus
Facebooki üritus: Oreli “Aastalõpukontsert”

detsember 31 2021

Details

Date: 31. detsember, 2021
Time: 21:00 - 22:00
Cost: 5€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare Laurentiuse kirik

Tallinna 13
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Phone:

453 6560

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website