fbpx

♪ Kuressaare Suvemuusika – Maria Väli kvartett

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

♪ Kuressaare Suvemuusika – Maria Väli kvartett

Suvekuudel loob romantilise õhkkonna Kuressaare lossipargis traditsiooniline Kuressaare Suvemuusika kontserdite sari 💚
♬ 𝟏𝟕. 𝐣𝐮𝐮𝐥𝐢 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐚 𝐕𝐚̈𝐥𝐢 𝐤𝐯𝐚𝐫𝐭𝐞𝐭𝐭
🟡 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐚 𝐕𝐚̈𝐥𝐢 𝐊𝐯𝐚𝐫𝐭𝐞𝐭𝐢 muusika on inspireeritud, raamatutest, luulest ja elust enesest. Muusika, milles on ühendatud romantilisus, sensuaalsus ja puhanguline jõulisus, varieerub igal kontserdil vastavalt muusikute hetkeemotsioonidele. 2013. a. septembris ilmus kvarteti debüütalbum “Elu on kui taevas”.
𝐌𝐚𝐫𝐢𝐚 𝐕𝐚̈𝐥𝐢 on lauljanna, muusikalooja ja arranžeerija, kes jazzmuusika juurde jõudis tänu oma õpetajale Tiit Paulusele. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri ja täiendanud end Trondheimis jazzlaulu erialal. Lisaks kvartetile ja muudele projektidele laulab Maria ka a cappella ansamblis Estonian Voices. 2011. a. pävis Maria lugu “Forgotten Garden” Uno Naissoo loomingukonkursil I koha. 2021. aastal nägi ilmavalgust Maria noodiraamat “Mitmed viisid mitmel häälel”, mis sisaldab arranžeeringuid a cappella ansamblitele ja kooridele.
𝐀𝐫𝐚 𝐘𝐚𝐫𝐚𝐥𝐲𝐚𝐧 on tunnustatud bassimängija nii Eestis kui ka mujal. Ta on õppinud prof. Joshua Davise juures Bostonis, Metropolia Kõrgkoolis Helsingis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ara on esinenud ja salvestanud koos paljude tuntud muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Hedvig Hanson, Kristjan Randalu jt. Viimasel ajal teeb Ara tihedat koostööd soome pianisti Kari Ikoneniga.
𝐉𝐚𝐚𝐧 𝐉𝐚𝐚𝐧𝐬𝐨𝐧 on mitmekülgne kitarrist. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Soome Metropolia Kõrgkooli. Ta on koostööd teinud mitmete tuntud eesti muusikutega. Lisaks on ta koostööd teinud ka šveitsi trompetisti ja helilooja Jalalu-Kalvert Nelsoniga. 2011. a. tuuritas Jaan Soomes oma bändi Paidarioni ja ameerika basskitarristi Michael Manringuga. 2012. a. omistati Jaanile Tiit Pauluse nimeline noore kitarristi preemia. Peamiselt saab Jaani lavalaudadel näha Shabat Quarteti ridades, aga ka näiteks duos tunnustatud saksofonisti Aleksander Paaliga. Hinnatud kitarristina leiab Jaani nime ka paljude eesti muusikute albumitelt.
𝐀𝐡𝐭𝐨 𝐀𝐛𝐧𝐞𝐫 on silmapaistev trummar, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on koostööd teinud mitmete pop- ja jazzmuusikutega, näiteks Helin-Mari Arder, Oleg Pissarenko, Siiri Sisask, Ajavares, Lippajad jt. Muusika on Ahtot viinud ka Norrasse, Islandile, Soome, Rumeeniasse, Lätti ja Venemaale.
Kuressaare Suvemuusika on läbi suve toimuv kontsertide sari lossipargi kõlakojas. Eesmärgiks on jätkata pikaajalist ajaloolist muusikatraditsiooni ning pakkuda linnakodanikele ja turistidele mitmekesist – eelkõige instrumentaalset – muusikat.
𝐊𝐨𝐧𝐭𝐬𝐞𝐫𝐭 𝐨𝐧 𝐓𝐀𝐒𝐔𝐓𝐀
Näeme kontserdil!💚
juuli 17 2022

Details

Date: 17. juuli, 2022
Time: 17:00 - 18:00
Üritus Categories:

Venue

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website