fbpx

Annely Õuna isikunäitus “Lapitöö lummuses”

Annely Õuna isikunäitus “Lapitöö lummuses”

Esmaspäeval, 2. märtsil kell 14.00 ootab huvilisi Kuressaare kultuurikeskuse saali oma esimese isiknäituse “Lapitöö lummuses” avamisele Annely Õun, kes on pärit Saaremaalt, Kaarmalt.

Annely töötab meditsiini valdkonnas ning peab oma käsitöö hobi väga heaks maandajaks, sest mõlemas töös läheb vaja peent oskust, kannatlikkust ja järjepidevust. Lisaks meditsiinile on ta õppinud rõivaõmblust ja mööbli restaureerimist. Lapitööd peab ta üheks oma lemmikuks, millega on tegelenud juba üle 30 aasta. „Armastan neid tekstiilist tükke hullumoodi kokku sobitada. Õmblusmasinast ja riidetükkidest on aastatega saanud minu elu lahutamatu osa. Aastate jooksul tehtust saab päris muljetavaldav ja arvukas tööde hulk. Iga vaipa tehes tekib oma lugu. Olen need lood vaiba omanikule kaasa andnud ja aeg-ajalt endalegi kirja pannud,” selgitab Annely oma kiindumust lapitöösse.

Annely Õuna lapitöödest on osa saanud ka heategevus nii Eestis kui välismaal, rääkimata oma pere liikmetest ning sõpradest, kes kõik on saanud kingiks midagi lapilist. Annelyl on vahva ja kokkuhoidev perekond abikaasa ja kolme täiskasvanud lapsega. Juba aastaid on osa tema pereliikmetest olnud ühed abilised, kes aitavad Lapimooride seltsil näitusi üles panna. Annely kuulub 19 aastat lapitööseltsi Lapimoorid. Kuressaare kultuurikeskuses on Lapimooride seltsil olnud 15 ühisnäitust, mis on osutunud kultuurikeskuses üheks enim külastatavamaks näituseks aastas.

Annely on osalenud ka Eesti Lapitöö Seltsi näitusel Kuressaare Teatris 2014. aastal ja kaasa löönud 2018. aastal toimunud projektis “Lapivaip 100”, kus olid esindatud 100 lapitöö meistrit üle Eesti.

Näitus jääb avatuks kuni 31. märtsini 2020.